Co je poradna Stromu života?

Zelenohnědé listy

Potřebujete si s někým promluvit o tom, co se Vám děje a dozvědět se o možnostech, jak postupovat dál? Péče o blízkého a ztráta milované osoby je složitou životní zkouškou.

V tomto křehkém období Vám nabízíme bezplatné poradenství a psychosociální podporu, která pomůže Vám i Vašim blízkým zvládnout zármutek, zajistit vše potřebné a nastavit si nové životní směřování po odchodu člena rodiny. Ať se bude dít cokoliv, nebudete na to sami.

Co vše nabízí Poradna Stromu života?

Pomáháme vážně nemocným lidem vyrovnat se s těžkou životní situací, pečujícím zvládat jejich obavy, bezmoc a vysílení a pozůstalým zpracovat ztrátu blízkého člověka. Jsme průvodci při překonávání křehkého období a přizpůsobujeme se potřebám každého člověka. Bez ohledu na to, zda se jedná o nemocného pacienta, jeho dospělé dítě nebo partnera nebo o rodiče, který přišel o své dítě.

Nabízíme Vám poradenství v praktických záležitostech (jako jsou například žádosti o příspěvek na péči, zajištění kompenzačních pomůcek, při vyřízení dlouhodobého ošetřovného, různých druhů důchodů, pozůstalosti nebo dědického řízení) a také psychickou podporu formou doprovázení. Dokážeme Vám také pomoci naplánovat důstojné poslední rozloučení s blízkým člověkem.

Možnost sdílet svou zkušenost poskytují naše pravidelná setkávání Klubkavárny pro dospělé pozůstalé. Nabízíme čas a prostor si otevřeně popovídat o Vašem zármutku, trápení, pocitech i starostech, obavách, plánech do budoucna nebo jen v klidu posedět nad šálkem dobré kávy. Tato setkání se konají pravidelně v sídle naší organizace v Novém Jičíně, případně v jiných městech působnosti organizace.

Pro pozůstalé děti připravuje interaktivní a hravý program při setkávání Dětského klubu Stromeček. Ten je skutečným unikátem v České republice, protože umožňuje skupinovou podporu dětí, které přišly o rodiče nebo jiného člena rodiny.

Naše poradenská služba rovněž umožňuje psychosociální podporu pozůstalého dítěte a práci s jeho třídou. Dokážeme doprovodit dítě do školy či školky, vysvětlit jeho učitelům a spolužákům, co se stalo a ukázat jim, jak mohou svého kamaráda podpořit. Pozůstalé dítě tak nezůstává vyčleněno ze svého dětského kolektivu.

Realizujeme také interaktivní programy pro žáky a studenty v rámci rozšíření povědomí o hospicové péči. Vnímáme totiž, že celospolečenská změna je možná prostřednictvím osvěty už od útlého věku. Děti mnohdy dokáží i vážná témata pochopit jednodušeji než dospělé. Mají mnoho otázek, týkajících se smrti. Od svého okolí na ně však často nedostávají odpovědi.

V rámci této činnosti podporujeme pedagogy a výchovné poradce v tom, jak pracovat s pozůstalými dětmi a jejich spolužáky. Více informací o projektech pro školy naleznete ZDE.

Poprvé se paní Beatris o našem hospici dozvěděla ve chvíli, kdy přišla o svého manžela. Byla vyčerpaná dlouhodobou péčí o něj v domácím prostředí, a to i přesto, že sama celý život působila jako zdravotní sestra na hematologii a zdravotnictví tak bylo její profesí.

CELÝ PŘÍBĚH

Poprvé se paní Beatris o našem hospici dozvěděla ve chvíli, kdy přišla o svého manžela. Byla vyčerpaná dlouhodobou péčí o něj v domácím prostředí, a to i přesto, že sama celý život působila jako zdravotní sestra na hematologii a zdravotnictví tak bylo její profesí.

CELÝ PŘÍBĚH

Jak zažádat o služby
Poradny pro pečující
a pozůstalé Stromu života?

O podporu a doprovázení kolegů z poradny můžete požádat prostřednictvím kontaktování paní Mgr. Marie Dorazilové, která je vedoucí služby. Ráda Vám zodpoví také jakékoliv další dotazy, které Vás zajímají.

 

 

Kontakt pro pacienty, pečující a pozůstalé

Kontakt pro pacienty, pečující a pozůstalé

Mgr. Marie Dorazilová
+420 553 038 014
poradna@zivotastrom.cz
volejte po – pá 7:00 až 15:00